(ВИДЕО) Огромна експлозија го стресе Бејрут

Силна експлозија денеска го потресе главниот град на Либан, Бејрут, при што се повредени голем број луѓе и е предизвикана материјална штета.

Над центарот на градот може да се види густ чад.

Се претпоставува дека експлозијата се случила во пристаништето во Бејрут, а според дел од локалните медиуми инцидентот се случил каде се сместени магацините за петарди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e