Земјотрес регистриран во турскиот дел на Медитеранот

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на брегот на Средоземно Море во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 35 километри длабочина.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e