Синот-првенец на српскиот претседател Александар Вучиќ заболен од Ковид-19

Синот од првиот брак на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е позитивен на тестот за Ковид-19. Ова го потврди и самиот претседател Александар Вучиќ, кој на својот инстаграм профил напиша:

“Кога сето ова започна, мојот Данило ми кажа дека предавањето никако не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика бараше да биде примен на Инфективната клиника. Сине, ти ќе го победиш ова! Те сака тато, сите те сакаме!” – објави Вучиќ на својот инстаграм профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e