Девојче пронајдено живо откако поминало 24 часа под урнатините во Бејрут

Во експлозијата што се случи во Бејрут починаа повеќе од 130 луѓе, повредени се илјадници, а многумина сè уште се бараат.

Едно девојче поминало 24 часа под урнатините и успеало да преживее, пренесува „Дејли мејл“.

Локалните медиуми пишуваат дека видеото е снимено синоќа.

Десетици луѓе се уште се бараат во Бејрут, односно се водат како исчезнати, а над 5.000 лица се повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e