Во Алјаска земјотрес со јачина од 5,7 степени

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Засега нема информации за евентуална штета или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e