Силен земјотрес денеска ги погоди Филипини

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ги погоди Филипини, 69 километри северозападно од Џенерал Сантос, јави американскиот Геолошки институт.

По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами во Тихи Океан.

За сега нема информации за евентуални човечки жртви или причинета материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e