Силен земјотрес ноќеска регистриран во Индонезија

Земјотрес со јачина на ударот од 5.9 степени според Рихтер ноќеска е регистриран крај индонезискиот брег, јави Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, цитиран од БГНЕС.

Епицентарот на потресот бил на 141 километар од градот Бенгкулу, на островот Суматра, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за жртви или разурнувања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e