(ВИДЕО) Тамара Тодевска на својот роденден ја објави англиската песна „Rise“

Познатата македонска поп пејачка Тамара Тодевска денес го слави својот 35. роденден, па по тој повод одлучи да ги израдува своите фанови со споделување на новата англиска песна „Rise“.


View this post on Instagram

Happy b-day to me🎂❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

„Rise“ е англиска верзија на нејзината песна „Слобода“, која ја објави минатата недела, a чиј текст е дело на Игор Џамбазов, музиката на Роберт Билбилов, а за аранжманот беше задолжен Дарко Димитров.

Песната инаку има три верзии, македонска, српска и англиска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e