(ВИДЕО) Бијонсе ја објави првата песна од новиот албум

Песната е првиот сингл од нејзиниот нов, долгоочекуван албум Renaissance, кој наводно ќе биде објавен на 29 јули.

Петминутната песна вклучува дел од песната на Робин С од 1993 година, Show Me Love, а може да се слушне и интерполација на експлозивниот сингл од 2014 година, Big Freedy.

„Се заљубив и дадов отказ“, пее Бијонсе. „Ќе најдам нов погон, по ѓаволите, ме искористуваат. Работам од девет до пет и затоа ми работат нервите. Не можам да спијам навечер.“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e