(ВИДЕО) Аца Лукас го свири Моцарт, фановите воодушени

Пејачот Аца Лукас каде и да се појави ја „загрева“ атмосферата со своите хитови, но овој пат го смени репертоарот.

Имено, Аца гостуваше во еден клуб во Будва, а со изборот на песни изненади многумина.

Покрај бројните хитови, пејачката свиреше и класична музика, ни помалку ни повеќе од Моцарт.

Судејќи по реакциите на публиката, гостите на локалот беа повеќе од воодушевени, а коментарите во форма на пофалби и понатаму се редат под видеото кое кружи на интернет.

@mustbjeka aca lukav #lukas #coby #fyp #foryoupage #foryou ♬ original sound – Beli

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e