Вељко Ражнатовиќ: Цеца е сама, зашто не може по орел, да спие со гулаби

Вељко Ражнатовиќ даде интервју за српскиот Курир во кое се осврна и на љубовниот живот на неговата мајка Светлана Ражнатовиќ Цеца, па го спомна и неговиот татко, Аркан.

“Па, каде ќе спие со гулаби по еден орел … Не може тоа!” рече кратко кога го прашале дали неговата мајка е во врска.

Тој исто така призна дека е многу љубоморен.

“Јас сум љубоморен, признавам, но таков сум по природа, не затоа што жена ми ми дава причина. На Богдана, не и го проверувам телефонот и слично на тоа, не сакам таа да ми направи нешто што никогаш нема да и направам. Сега сум дури и каков што бев порано. Запрашајте ја Анастасија, не дозволував никој да и пристапи на училиште, не мислам дека таа разговараше со некого три години “, рече тој.

Вељко вели и дека го добил коронавирусот на една недела.

“Имав треска еден ден и половина. После тоа бев здрав како елен. Бев малку луд низ куќата, но заврши тоа. Некои луѓе имаат симптоми еден месец. Јас го победив за седум или осум дена”, се пофали тој.

На почетокот на јуни, целиот Балкан го следеше раѓањето на синот на Вељко, кој го доби името Жељко. Иако целото семејство славеше со денови, на крајот славењето не заврши добро за Вељко. Тој се судри со четворица мажи пред семејниот дом во Тител.

“Големо недоразбирање , нема преговори со пијани луѓе. Еден од тие луѓе беше на ручек со мене. Тој неизмерно жали за тој вид однесување. Жал ми е што се прикажа така, но јас не бев во клубот, не пиев и правев проблеми, седев во мојата куќа, така што не знам како можев да станам виновник “, тврди Вељко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e