Tрагедија во семејството Шаулиќ: Ќерката на Шабан го загуби бебето

Нова трагедија го погоди семејството Шаулиќ.

Откако медиумите пред извесно време пишуваа дека Илда Шаулиќ е бремена, но и позитивна на вирусот Ковид-19, сега пристигнуваат вести дека пејачката го загубила бебето.

По загубата на плодот, Илда преку Инстаграм се огласи објавувајќи една од своите најемотивни песни.
Станува збор за песната „Ми фалиш“, која пејачката ја објави кон крајот на 2012 година.

Илда и сопругот веќе се родители на ќерката Ема која има три години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e