Селена Гомез објавува автобиографски филм: Ќе открие детали од битката со болеста

Селена Гомез го најави автобиографскиот филм „My Mind and Me“ во кој ќе бидат вклучени сите убави и тешки моменти во животот.

Она што многумина ги интересираше, а што ќе се најде во филмот е нејзината борба со депресија и анксиозност, како и борбата со автоимуната болест од која боледува, а тоа е лупус.

Селена го сподели почетниот кадар на филмот на својот Инстаграм профил.

Во соопштението за медиуми подетално стои:

„По години поминати во центарот на вниманието, Селена Гомез постигнува незамислива слава. Но, токму кога достигнува ново високо ниво, неочекуван пресврт ја повлекува во темнината. Овој уникатно суров и интимен документарец го доловува нејзиното шестгодишно патување во ново светло“, се вели во соопштението.

Филмот, чија премиера е закажана за 4 ноември, го режираше Алек Кешишијан, кој претходно го режираше музичкиот документарен филм на Мадона од 1991 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e