Претставата „Љубовници“ вечерва на Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје

Претставата „Љубовници“, во режија на Катарина Коцевска вечерва со почеток во 20 часот, ќе биде емитувана на Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје.

Од театарот соопштија дека утре вечер ќе ја емитуваат претставата „Што е тоа што ги тера жените навечер да трчаат по улиците на Мадрид“ по текст на Калдерон де ла Барка, а во режија на Коле Ангеловски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e