Откажани сите концерти – Аки Рахимовски од „Парни ваљак“ доживеа мозочен удар

Пејачот на групата „Парни ваљак“, 62-годишниот Аки Рахимовски, доживеал полесен мозочен удар.
Сите концерти на бендот се откажани. Ова на фановите им беше соопштено преку официјалните страници на групата на Фејсбук и на Инстаграм.

Целиот текст на порталот Либертас можете да го прочитате ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ