НБА ѕвездата Букер се раздели од манекенката Кендел Џенер

Кендал Џенер и НБА ѕвездата Девин Букер наводно раскинале по двегодишна врска.

Магазинот „Пипл“ пренесува дека манекенката и кошаркарот разговарале за својата иднина, но немале исти ставови и планови.

„Кендал се чувствува како да се на различни патишта“, рекол за Пипл извор близок до парот.

Џенер и Букер првпат беа видени заедно во 2020 година за време на патување во Аризона, додека врската ја потврдија на Денот на вљубените во 2021 година.

Изворот за странските медиуми истакнал дека Кендал и Девин биле во сериозна врска и „многумина ги сметаат за одличен пар и сите навиваат за нив“. Тие се уште се млади“, заклучил изворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e