Миша Гроф со шокантни тврдења: Николина е виновна за смртта на мојот син

Водителката Николина Пишек пред два месеци го загуби сопругот Видоје Ристовиќ, кој ненадејно почина на 43-годишна возраст.

Недолго откако Видоје беше испратен во вечното почивалиште, Николина влезе во жесток конфликт со свекорот Витор Ристовиќ, Миша Гроф, кого го обвини дека нејзе и на нејзината ќерка им го ускратил наследството, а нивната јавна војна не стивнува.

Сега Миша ги откри непознатите детали од брачниот живот на Пишек и Ристовиќ, а потоа шокираше кога ја обвини снаата за смртта на синот.

– Николина ми го уби синот! Сакала куќи, патувања, базени, барови, фирми… Потрошила ненормални суми на пари. Видоје ја школувал нејзината ќерка од првиот брак во Лондон и ги финансирал нејзините трошоци. Не знам каков имот сака, Видоје беше богат, но тоа се мои пари. Мора да е свесна дека ништо нема да и дадам, а ако почнам да откривам се што знам за неа, ќе биде уапсена – остар беше Миша на самиот почеток на разговорот, кој потоа ги откри шокантните детали од бракот на Видое со презентерката.

– Николина беше со Видоје само за пари, двајцата не спиеле заедно повеќе од две години. Доаѓаше во Загреб, и ги носеше парите што ги бараше, а потоа одеше во хотел да спие. Таа жена беше ненаситна, бараше стан во Лондон, на кучињата ѝ правеа маникир, постојано почнуваше некои бизниси, заедно патуваа низ половина свет. Кога веќе не знаела што да прави со парите, ги фрлала на глупости, за време на бракот му потрошила милиони евра. Никогаш не му кажав збор на син ми, само сакав да биде среќен, иако бев свесен за се. Меѓутоа, поради неа веќе немам дете, а не сакам да молчам – рекол ожалостениот татко, а потоа објаснил зошто ја гледа Николина како виновник за смртта на Видоје.

-Тврдам дека оваа жена ми го уби детето, само поради нејзините хирови, тој почина на 43 години. Имам докази за се што кажувам. Уште кога ја запозна Николина, Видоје водел дневници. Пет огромни дневници се во моја сопственост, заклучени во сеф, и таа очајно се обидува да дојде до нив. Таа ме замоли да и ги дадам сите датотеки на Видое, телефони и еден од нејзините планери што ги имам со мене. Пишува со кого била, кога и каде била. Можете да претпоставите дека, се разбира, Видое не е во тие планови. Може да биде сериозна книга, но сè уште не планирам да ги објавам тие докази. Мојот син не се ни олади, рано е – заврши Миша Гроф за Ало.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e