Милијардерот Закерберг повторно ќе стане татко

Ко-основачот на Фејсбук Марк Закерберг сподели возбудлива објава за бебе на Инстаграм .

„Многу љубов“, напиша тој на објавата, на која тој и неговата сопруга се насмеани додека тој ја држи неговата рака на нејзиниот стомак.

„Среќен сум што можам да кажам дека Макс и Август следната година ќе добијат ново сестриче! додаде тој, мислејќи на двете ќерки на парот – Максима (7) и Август (5).

Во далечната 2003 година, долгогодишниот пар се сретнал додека чекале ред за тоалет на забава на Универзитетот Харвард.

Девет години подоцна, двајцата се венчаа на тајна свадба во дворот во нивниот дом во Пало Алто, Калифорнија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e