Марија Шерифовиќ нападната на настап

Марија Шерифовиќ вчера настапи во еден белградски трговски центар, а во таа прилика се здобила со тешка повреда кога жена случајно ја удрила додека пејачката се фотографирала со обожавателите.

Имено, до инцидентот дошло кога Марија го завршила својот настап и сакала да се фотографира со фановите. Жената потоа втрчала во толпата и го удрила пејачот во раката.

Марија била полудена од госпоѓата, па затоа налутено ја прашала:

– Ова не беше во ред! Што мислиш дека сега се симнувам од сцената и ти кршам заби? луто праша Марија.

По тој повод Марија се огласи на својот Инстаграм профил и откри што се случило, а на видеото може да се види дека Марија држи мраз на рамо:
Marija Sherifovic„Концертот беше одличен. За прв пат по многу години решив да отидам во првите редови и да ги поздравам сите деца. И тогаш налетувам на најнеартикулираното суштество кое од „премногу љубов“ го фрли рамото на под. Чекам што ќе се случи кога ќе звучи малку. Народот не е нормален, жената ме удри по рамо“, посочи Марија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e