Клои го доби второто дете преку сурогат-мајка

Околу еден месец откако Клои Кардашијан потврди дека таа и нејзиниот поранешен партнер Тристан Томпсон го очекуваат своето второ дете преку сурогат, парот сега го дочека своето момче.

Доаѓањето на нивниот син доаѓа четири години откако двајцата ја добија ќерката Тру. Минатиот месец, претставникот на Клои потврди дека братот или сестрата на Тру е „зачнат во ноември“, додавајќи дека Клои е „неверојатно благодарна на неверојатната сурогат мајка за таквиот прекрасен благослов“.

Сепак, вреди да се напомене дека новите новости за бебето не значат дека парот е повторно во контакт, бидејќи извор близок до ѕвездата вели дека Клои и Тристан „не разговарале надвор од заедничкото родителство“. Алудирајќи на скандалот на Тристан кон крајот на минатата година, инсајдерот додаде:

„Бебето е зачнато преку сурогат пред да ѝ се открие на Клои и на јавноста дека Тристан има бебе со некоја друга во декември (Играчот на Чикаго Булс го пречека синот Тео со поранешната љубовница Марали Николс во 2021 година).“

Што се однесува до тоа, зошто Кардашијан одлучи да ги држи вестите во тајност?
„Клои ја чуваше бременоста во тајност за да ја заштити приватноста и безбедноста на сурогатот и да го заштити своето ментално здравје од јавната осуда што произлегува од постапките на Тристан“, вели изворот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e