Ќерката на Исидора Бјелица со една мисла ги растажи фановите

Ќерката на српска писателка Исидор Бјелица, Вила Еванџелина Пајкиќ, со последната објава на социјалната мрежа Инстаграм, многумина замисили, и потоа и ги остави во солзи.

Бидејќи остана без мајка која се бореше со опасната болест и ја изгуби битката, фотографијата стара само седум дена сите ги растажи.

View this post on Instagram

Soft and slow, watch the minutes go.

A post shared by @ vilapajkic on

Имено, Вила, покрај неа стави коментар за времето и минливоста, на некој начин истакнувајќи ја важноста на секој животен момент, посебно со најблиските.

„Нежно и полека, гледај ги минутите кои поминуваат“, порача таа, најверојатно алудирајќи на тоа дека не треба да се брза низ животот, за ниту еден важен и убав момент да не падне во заборав.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e