Ким Кардашијан добива грозоморни закани, бара полициска заштита: „Пит ќе умре викендов, а ти ќе умреш следниот“

Ријалити ѕвездата и старлета Ким Кардашијан побарала полициска заштита за нејзиното семејство откако прогонителот и испратил повеќе од 30 навредливи писма со закани кон неа и Пит Дејвидсон.

Имено, Ким во „The Blast“ признала се за тешката емоционална криза во која се наоѓа откако непознат маж и се заканил дека ќе ги убие неа и Пит.

Наводно, прогонителот напишал заканувачки писма до реалити ѕвездата во кои тврдел дека ќе испрати бомба во нејзиниот деловен простор.

– Пит мора да умре овој викенд, а ти ќе умреш следниот викенд – пишувало во едно од 30-те писма кои наводно пристигнале до старлетата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e