Јоксимовиќ позитивна на Ковид-19

Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирус, дознава „Пинк“.

Српската водителка заедно со сопругот Жељко Јоксимовиќ присуствуваше на големата веселба на Светлана Ражнатовиќ Цеца за раѓањето на внукот, каде што се заразила со ковид-19.
Според епидемиолозите вечерта на 3 јуни кога била организирана прославата по повод раѓањето на Жељко Ражнатовиќ, заразено лице било на забавата и ѝ го пренело вирусот на Цеца и на останатите гости присутни на забавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e