Јелена Карлеуша остра кон медиумите: Не сакам повеќе да разговарам за Душко

Српската пејачка Јелена Карлеуша во интервју за српските медиуми откри детали кои ја интересираат јавноста.

Карлеуша меѓу останатото откри детали и за разводот со Душко Тошиќ.

Како што можеше да се заклучи од една нејзина објава на Инстаграм, таа и Душко не ги предале документите за развод.

-Не ги предадовме. Нека пишуваат што сакаат, како и до сега што прават. Мене тоа ме погодува исто како кога комарец ќе касне слон за најдебелото месо. Не сакам веќе да се објаснувам со никого, изјави Карлеуша.

На прашањето дека сама на себе си рекла дека претерала кога објавила соопштение, пејачката кратко одговори.

-Не претерав. Мора да го научам на памет. Јас повеќе немам години за губење. Или-или, од се ми е веќе доста во животот. Повеќе немам толеранција. За овие 44 години се изгуби сето трпение кое го имав. Меѓудругото не сакам повеќе да разговарам за Душко. Кога ќе заслужи нешто убаво да се каже за него, ќе кажам. До тогаш може да ме прашувате за љубовта кон животните, истакна Карлеуша.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e