(ФОТО+ВИДЕО) Романтично запросување на Босфор: Лабунски ја побара раката на Џејлана

Адам Лабунски, младиот македонски пејач кој на јавноста и е познат по учеството во Пинкови ѕвезди, а потоа и во Ѕвездите на Гранд, замина во Истанбул со својата девојка каде и приреди огромно изненадување.

Пејачот на романтичното патување во Истанбул реши да ја побара раката на својата сакана девојка Џејлана Дачиќ.


View this post on Instagram

She said YES !!! 💍❣️

A post shared by Adam Labunski II (@adamlabunski) on

Запросувањето се случи на Босфорот, а моментот на запросувањето Лабунски го сподели преку видео на својот Инстаграм профил.


View this post on Instagram

💍

A post shared by Adam Labunski II (@adamlabunski) on

Инаку,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e