(ФОТО) Војвотката Кејт Мидлтон скромна, но сепак ги воодушевува фановите со својот моден избор

Кејт Мидлтон речиси никогаш не греши кога станува збор за модата, а со последното појавување ги воодушевила сите присутни. Таа добро знае што ѝ прилега, па затоа речиси секогаш се наоѓа на листата на најдобро облечени жени.

Тесниот фустан до колена и жолтата боја го истакнале нејзиното витко тело, но до израз дошле и нејзиниот тен и боја на очи.

Целата модна комбинација ја заокружила со обетки во облик на листови и беж салонки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e