(ФОТО) Внуката на Елвис Присли позира сосема гола

Американската актерка Рајли Кео сè уште не може да се каже дека е славно холивудско лице, но таа има остварено неколку значајни филмски улоги и го докажа својот талент.

Внуката на легендарниот Елвис Присли и неговата поранешна сопруга Присила Присли, за разлика од остатокот од семејството, решија да се испробаат во актерството. Таа имала улога во значајните филмови „’Mad Max: Fury Road’, ‘American Honey’, ‘The Girlfriend Experience’ и ‘Logan Lucky’.

Американските медиуми истакнуваат дека актерката која го прославила својот 31 роденден пред четири дена неодоливо потсетува на нејзината баба Присила. Навистина, на сликата од младоста на Присила бабата и внуката навистина личат како близначки.

Актерката го прослави роденденот во провокативно издание на лежалка во дворот на нејзината куќа. Целосно голата актерка носи само чорапи и влечки, со неизбежните очила и мобилен телефон.

Мајката на Рајли Кео е Лиза Мари Присли, единственото дете на Елвис и Присила.

View this post on Instagram

31 🤙

A post shared by Riley Keough (@rileykeough) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e