(ФОТО) УНикатно, силно и секси – Бијонсе гола на насловната на новиот албум

Пејачката Бијонсе на социјалните мрежи ја откри насловната страница на нејзиниот нов албум Renaissance, кој треба да излезе кон крајот на јули.

Фотографијата на насловната, на која Бијонсе позира полугола на коњ, е очигледен омаж на историската слика на благородничката Лејди Годива Џон Колиер, како и одличното влегување на Бјанка Џегер на коњ во Студио 54 во 1977 година.

„Создавањето на овој албум ми овозможи да создадам место за моите соништа и да избегам од застрашувачкиот свет во кој се наоѓаме“, напишала таа.

„Тоа ми овозможи да се чувствувам слободна и авантуристички во време кога малку се движеше. Мојата намера беше да создадам безбедно место, место без осуда. Место каде што ќе бидете ослободени од перфекционизам и прекумерно размислување. Место за врескање, чувство на слобода“.

“Се надевам дека ќе најдете радост во оваа музика. Се надевам дека ќе ве инспирира и ќе ве натера да се чувствувате уникатно, силно и секси како што е”, заклучила таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e