(ФОТО) Северина стави марама и отиде во џамија за Рамазан Бајрам

Муслиманите ширум светот вчера го прославија Рамазан Бајрам, а Северина Којиќ им честиташе на верниците на специјален начин. Имено, пејачката објави фотографија на која позира покриена со шал во џамија во Абу Даби.

„На сите мои пријатели од исламска религија, го посакувам Бајрам Шериф Мубарек Олсун“, напиша Северина, откривајќи дека сликата е креирана во 2015 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e