(ФОТО) Меган Маркл во шик модно издание

Војвотката од Сасекс Меган Маркл, која минатиот викенд присуствуваше на поло натпреварот на нејзиниот сопруг и носеше облека што автоматски не потсетува на Џулија, изгледа ја научи истата филмска модна лекција.
Меган Маркл носеше многу елегантна, но практична комбинација која многу лесно се носи надвор од поло клубот, а се носи и во опуштени и свечени пригоди. Таа ја спои црната точкаста блуза со широки бели бермуди и ја затегна со црн ремен Meghan-Markle-i-princ-Harry-0693666492на струкот, а додаде дополнителен шмек на софистицираност на нејзините омилени slingback чевли Aquazzura и голема црна капа и црвен кармин.

Носивноста и лелеавоста на оваа комбинација е добитна формула за летните денови.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e