(ФОТО) Лика и прилика на мајка си: Ирена Спасовска ја покажа ќерката Тамара

Македонската фолкерка Ирена Спасовска на Инстаграм сподели неколку фотографии заедно со нејзината ќерка и како да докажа дека крвта не е вода.

Тамара, како и мама, е вистинска убавица.

Имено, на последните неколку фотографии кои фолкерката ги сподели на своите профили социјалните мрежи, може да се забележи дека тие имаат и сличен стил на облекување, слични фустани од црна тантела, ама и иста – руса боја на косата.

Со други зборови, Тамара е своевиден „копи – пејст“ на Ирена.

View this post on Instagram

Kerka😊 Tami&Mami❤️❤️

A post shared by irena spasovska (@spasovska.irena) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e