(ФОТО) Како изгледаше Меган Маркл пред пластичните операции?

Пластичните хирурзи признаваат дека побарувачката за изгледот на поранешната војвотка од Сасекс е во постојан пораст.

Меган има скоро совршен обликуван нос. Правилно и се поставени очите и брадата во облик на буквата V. Лицето и има добар облик и е блиску до она што старите Грци го нарекувале совршенство – изјавил во една прилика естетскиот хирург Де Силва за британските медиуми.
И додека сите и завидуваат најмногу на нејзиниот нос, кој изгледа навистина женствено, стручњаците тврдат дека тоа не е подарок на природата туку дека тоа е работа на некој пластичен хирург.

На нејзините фотографии од тинејџ деновите јасно може да се види дека нејзиниот нос изгледал покрупно, иако Меган никогаш не признала дека подлегнала на било каква естетска интервенција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e