(ФОТО) Хрватска пејачка го ископира цел стил на Карлеуша

На естрадата отсекогаш се крева прашина кога една од пејачките го копира стајлингот на колешката.

Српската пејачка Јелена Карлеуша е препознатлива по својата оригиналност и иновативност кога станува збор за облекувањето, па не е чудно што многу нејзини колешки сакаат да изгледаат и да се обелкуваат како неа.

Имено, Карлеуша во август се фотографираше за насловна страница на едно списание, а повод и беше роденденот.

Таа позираше во долг бел фустан и во рацете држеше нежно розови балони, додека над неа се протегаше синото небо.

Хрватската пејачка, Маја Шупут, позираше за својот роденден во идентично издание како Јелена Карлеуша. Разликата што се гледа е тоа што Маја се одлучила за краток фустан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e