(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ова е најсекси полицајката во САД во која криминалците се вљубуваат

Саманта Сепулведа е 35-годишна жена вработена во њујоршката полиција. Таа вели дека криминалците не бегаат од неа.

„Секогаш успевам да ги убедам мажите да појдат со мене“, вели оваа секси полицајка која исто така е и ѕвезда на Instagram, каде има над 412.000 обожаватели.

Како полицајка почнала да работи во 2010 година, а три години подоцна станала и модел за долна облека. Кога е на работа вели дека се труди да го задржи професионалниот изглед. Вели дека на терен има помалку агресија кога има и полицајки.

При едно апсење на маж осомничен за семејно насилство кој се заканувал дека ќе пука во полицајците, самиот се предал кога ја видел, поканувајќи ја да излезат.

„Ти си најсекси полицајка која сум ја видел, може ли некогаш да излеземе“, ме праша тој, а јас без проблеми го уапсив, вели Саманта.

View this post on Instagram

“You’re a cop? Arrest me?” 🤨 … I don’t often post photos of myself in uniform as most officers know, if you’re a cop you try to be discrete but I wanted to share with you guys a photo of me after my meal break but still all business 👮🏻‍♀️🚔🚨😬🙌🏼 I got my game face on cause YOU WON’T CATCH ME SLIPPING 😂😆 It’s not glamorous, no make up, not for show but it’s exactly what I signed up for 💪🏼🇺🇸 #samanthasepulveda #TheModelCop 👮🏻‍♀️💃🏻 #SammySep 🇺🇸 … #bluelivesmatter #bluelives #police #backtheblue #thinblueline #thinbluelinefamily #cops #doitforlove #civilservice #policeofficer #watchyoursix 🖤💙🖤 #leo #lawenforcement #lawenforcementofficer #firstresponder @leocivvies @det_mike_lowrey @thick_blueline #brotherhood #sisterhood #policefamily @thetacticalcop #tactical #tacticalgear @bluelinefamilies

A post shared by Samantha Sepulveda™✨ (@sammysep) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e