(ФОТО) Емина од 13 години е без татко, еве кој и е најголемата поддршка

Поп дивата Емина Јаховиќ која неодамна, по една деценија брак, се разведе од турската музичка ѕвезда Мустафа Сандал, со задоволство се враќа во Нови Пазар за да биде поблиску до мајка си Сенија, која и е најголема поддршка во животот.

Пејачката на социјалните мрежи неодамна објави фотографија со која ги воодушеви своите следбеници. Станува збор за заедничка фотографија со мајка си, а фановите констатираа дека неверојатно си личат една на друга.

„Домот е таму каде што е твојата мајка“ – напиша Емина.

Таткото на Емина, Нусрет, кардиолог, починал кога пејачката имала 13 години, па израсна само покрај мајка си која е педијатар по професија. На почетокот нејзината мајка била против Емина да биде пејачка, а потоа мајката се соочила со низа главоболки со Емина како адолесцентка, како на пример да си ја избричи главата, сакала да живее сама и слично, но сепак Емина е најголемата поддршка за мајка си. За тоа говори и фотографијата која ја сподели славната пејачка. Погледнете!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), default quality

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e