(ФОТО) Децении наназад Северина изгледаше вака!

Северина важи за една од најубавите пејачки од овие простори. Од неодамна наполни 50 години, а изгледа подобро од било кога. Мајка е на синот Александар, а после породувањето многу брзо се врати во форма и го врати изгледот од порано.

На јавната сцена се појави во 90тите години од минатиот век, но стана позната во почетокот на 2000те. Од тогаш реди хит пот хит, а останува запаметена и по бројните скандали кои ја следеа во текот на кариерата.
Таа беше со Милан Поповиќ, со кој го има синот Александар, а се разделија многу бурно. Откако се омажи за доста помладиот Игор Којиќ, синот на познатиот пејач Драган Којиќ Кеба. И од него се разведе, а беше и во кавга со своите сестри.

Таа водеше борба за старетелство над синот Александар, кога нејзниот поранешен маж Милан потврди дека пејачката поради бројни турнеи, нема доволно време да се посвети на синот.
Погледнете како изгледаше некогаш Северина:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e