(ФОТО) Бред Пит позираше за познат магазин, фановите шокирани и збунети од неговиот изглед

Холивудскиот актер Бред Пит, кој најави дека се пензионира, позираше за познат магазин, а поради неговиот изглед многумина останаа шокирани, но и збунети.

Бред позираше додека лежеше во цвеќе во сина кошула и виолетови панталони, но „проблемот“ не беше неговиот стајлинг, туку лицето.

Луѓето на социјалните мрежи напишаа дека „боите се чудни и мртви“, како и неговиот израз на лицето.

Сметаат дека Пит на овие фотографии изгледа многу постаро, но напишале дека не им се допаѓа самиот концепт на фотографиите кои според нив „сè прави самур“.

Зошто личи на Реј Лиот?“, „Што му се случи?“, „Јас Посакувам да не го видов ова“, „Изгледа како восочна фигура“, се само дел од коментарите на мрежите.

Да потсетиме, Бред најави дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект. Вели дека станал многу пребирлив кога се во прашање понудите, а тоа што го добил досега не ги задоволува неговите критериуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e