(ФОТО) Ана Кораќ го покажа трудничкиот стомак

Ана Кориќ неодамна објави добра вест на својот Инстаграм профил и сподели со своите следбеници дека е во бремена.

Сега покажа колку е возбудена поради бременоста, кога објави фотографија од лифт каде во преден план и беше стомачето.
Ana Korac– Baby loading – стои под фотографијата.

Друштво и правеше кучето Стајкер.

Да потсетиме, пред неколку дена до медиумите стигна веста дека Корач е бремена, што и таа го потврди.

– Најпрво сакам да се извинам што долго време не сум на Инстаграм, но ја имав најдобрата причина за тоа. Моравме да одмориме уште малку и да оставиме се да биде во ред, сега кога доволно пораснавте мислам дека е време да ја споделам оваа убава вест со вас – започна објавата на Ана.

– Не знам што повеќе би напишал и од каде да почнам. Толку многу те посакував и сонував дека ова ќе се оствари еден ден, а сега конечно си тука. Знај дека си создадено од огромна љубов. Чекаме да те галиме, да се грижиме за тебе, да те бакнуваме и да те заштитиме од сите, душо мое, дали е девојче или момче, не е важно, единствено битно е дека ќе бидеш најмногу сакано бебе во светот. А најслатко и најубаво за мене е тоа што татко ти секој ден зборува со тебе преку мојот стомак – рекла Ана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e