(ФОТО) Адриана Лима блесна во фустан кој го откри нејзиниот труднички стомак и женствените облини

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет и убава манекенка која очекува дете со момчето Андре Лемерс блесна во фустан кој го откри нејзиниот труднички стомак и женствените облини.

Адријана Лима прошета на црвениот тепих во Кан во фустан во ориентален стил во богата окер нијанса. Дизајнот на фустанот има ракави до подот и големи шлицови со панделки украсени со монистра и камења на торзото.
Adriana LimaУбавата манекенка на тој начин го покажа трудничкиот стомак, а нема сомнеж дека ова е едно од највпечатливите изданија на овогодинешниот филмски фестивал во Кан.

Адријана носи креација потпишана од либанскиот дизајнер Николас Џебран од неговата модна колекција за есен/зима 2008 година. Фустанот исто така има гол грб и детали од тантела кои го прават овој модел уште посензуален.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e