Џастин Бибер се пресели во Лондон за кирија од 1,4 милиони евра

Џастин Бибер неодамна се пресели во Лондон во вила со 15 спални соби која ја изнајмува за 120.000 евра месечно.
Џастин планира да го троши своето време на релација Лондон и Лос Анџелес. Вилата која ја изнајмил во главниот град на Англија е вистински луксуз а покрај кино сала има винарска визба, затворен базен, спа, тениски терен…

Овој луксузен ќе го плати 120.000 евра месечно, односно. 1,4 милиони годишно.

Се работи за северниот дел на Лондон, каде 22-годишната ѕвезда одлучи да живее. Наводно, музичарот се заљубил во вилата на прв поглед.

Таа е една од најлуксузните куќи во Лондон, и што е најважно, куќата нуди целосна приватност.

Новиот дом на Бибер е изграден во 1910 година а во 2006 година беше продаден за 5.000.000 фунти, а потоа реновиран за неверојатна сума на пари од едно магнат. Продадена за 25 милиони фунти.

Објектот се простира на 24.000 квадратни метри.

Бибер е виден во неговиот нов дом од страна на соседите кои живеат и работат во близина.

Фотографии од вилата може да погледнете тука

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e