Цеца стана баба за прв пат – се породи нејзината снаа Богдана

Утринава се порди Богдана, снаата на српската пејачка Цеца и на свет донесе машко бебе.

Уште додека беше бремена, Богдана и Вељко најавија дека бебето ќе го носи името на својот дедо и ќе се вика Жељко.

Цеца Ражнатовиќ, зедно со својата сестра Лидија и ќерката Анастасија утринава ја напушти семејната вила и дојде во породилиштето, во кое се наоѓа Богдана, сорпругата на Вељко, велат извори блиски до семејството за српски медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e