Анџелина Џоли планира да се мажи за британски бизнисмен?

Познатата холивудска глумица Анџелина Џоли, која пред речиси една година се разведе од актерот Бред Пит, одлучила повторно да започне врска.

Американските медиуми, наведоа дека станува збор за познат британски филантроп и бизнисмен, но неговото име се уште се држи во тајност.

Постојат шпекулации дека Џоли со него е во врска од почетокот на годинава, како и дека планира да стапи во брак со него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e