Адвокатката на Џони Деп без коментар за љубовната афера, а шпекулациите се погласни

Милиони гледачи ширум светот ја следат правната битка меѓу холивудските тешкаши Џони Деп и Амбер Херд, коментираат американски медиуми, додавајќи дека среде драма во судницата, нова ѕвезда се најде во центарот на вниманието: адвокатката на Деп, Камил Васкез. Во екот на мачниот судски процес, сè погласни се шпекулациите дека актерот е во врска со неговата адвокатка.

Од почетокот на судењето минатиот месец, таа стана ѕвезда на интернет, а фановите на Деп ја обожаваат поради жестокиот настап и вкрстено испрашување на сведоците, вклучувајќи ја и обвинетата Херд.

Камил „убива“ со прашања и во неколку наврати ја сомеле Амбер Херд, коментираат медиумите. Остра е, директна и фокусирана. Корисници на социјалните мрежи пишуваат дека одамна не виделе некој толку многу да се бори за својот клиент.

Неколку нежни прегратки меѓу Деп и колумбиска убавица ги привлекоа медиумите. Многумина почнаа да се сомневаат дека Џони и Камила станале блиски и се вљубиле еден во друг за време на судењето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e