(ВО ЖИВО) Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Гази Баба

Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Гази Баба.

На трибината ќе учествуваат премиерот и носител на победничката листа во втората изборна единица, Оливер Спасовски заедно со актуелниот пратеник и потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири, вториот носител во ИЕ2, Сања Лукаревска, и претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e