(ВИДЕО) Воз во САД излета од шините и експлодираше, избувна огромен пожар

Во американската сојузна држава Охајо во близина на градот Источна Палестина, воз излета од шините, по што избувна огромен пожар, јавува CBS News. Поради пожарот, евакуација на жителите во радиус од 1,6 километри од преминот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e