(ВИДЕО) Масовна тепачка на жени во авион

Масовна тепачка во која учествувале дури 15 жени, наводно, избила во четвртокот на летот на Гол ерлајнс од Ел Салвадор до Сао Паоло, Бразил.

Жените си удирале шлаканици и врескале, додека патниците зачудено го гледале хаосот, а членовите на екипажот се обидувале да ја прекинат тепачката и да ја смират ситуацијата.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, може да се види како жените се удираат една со друга и си ја влечат косата додека екипажот се обидува да ги раздвои.

Масовната тепачка кулминираше кога една жена остана без кошула и со раце ги покри голите гради.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e