Леана Тачи: Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест

Пејачката и активистка Леана Тачи вечерва на својот фејсбук-профил упати критика поради злоупотребата на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Клиниката за Онкологија од страна на опозицијата, која со политички пароли го искористи собирот за говор на омраза, политизација и партизација.

Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест. Таму денес имаше луѓе кои во немоќ искрено тажат за загубата на своите најблиски. Ама исто како и секој човек жеден за моќ, не помисливте на обичните граѓани. На нам на кои ова ни е реалниот живот, а не игра за власт, напиша таа на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e