Колозова: Со Мицкоски, ни вмровци не ве гласаат!

Професорката и активистка, Катерина Колозова, на Фејсбук напиша дека голем дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ, не гласаат за партијата, заради лидерот Христијан Мицкоски.

За доброто на ВМРО тој нехаризматичен пулен на Грујо – да си оди. Имате ликови за лидери таму, кај го избравте овој. Ене, Јанушев – немам проблем да го гласам. Александар Спасеновски, Оливер Шамбевски… ама чекај, овој ги маргинализираше сите овие луѓе или со харизма или ум или двете заедно. Бтв, жени ви фалат. Инаку, со Мицковски, ни вмровци не ве гласаат – сум прашала, бар тие ја што ги знам- не. Ќе апстинираат, ради “лидерот’ ви, напиша Колозова на својот фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e