Заврши 24-годишната љубовна врска на Петар Грашо и Даниела: Парот се раздели

Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо ја прекинаа долгогодишната љубовна врска, пренесуваат хрватските медиуми.

Парот веќе некое време наводно не живее заедно, а веста за крајот не сакаа да ја коментираат. Тие заедно поминаа цели 24 години и никгаш не се венчаа.

Тие се запознале во 1995 година, а две години подоцна ја започнале својата љубовна врска.

Парот ретко можеше да се види заедно во јавноста, а повеќе пати двајцата нагласуваа дека на нивната врска не и е потребен брак за да останат еден покрај друг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e