(ВИДЕО) Венко Филипче во „Еден на Еден“ открива кои филмови, музика и спорт му се омилени

Министерот Венко Филипче ќе му биде гостин на Жаре, во новата „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5.

Филипче меѓу многуте лични и професионални приказни, раскажа за тоа како изгледа еден негов обичен ден. „Се будам околу 4-5 наутро. Така сум попродуктивен“, му рече тој на Жаре.

Министерот раскажа за своите прогнози и даде анализа за понатамошното справување со вирусот Ковид-19, кој спорт и кои филмови му се омилени, и за тоа и каква музика слушал во операциона сала.

„Јас сум бил во операциона сала на сите континенти освен во Австралија, и секаде зависи од договорот во тимот“, рече министерот. По овој одговор, Жаре се пошегува:

„Што ако сестрата сака да го слуша Аца Лукас? Песната „Бајпас“ е веројатно добра за операција“.

Во продолжение, погледнете ја најавата за емисијата, и видеото од приказната со музиката која се слуша за време на операција:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e